Gepost door: Datum: 21/04/2012 22:42
Hallo beste mensen!
Een tijd terug heb ik heb bij de Kringloop voor een handvol euro's, een plus-minus 35 jaar oude gitaar gekocht! Hij lag weg te rotten in een hoekje, ik moest hem meenemen.. Er was van alles mee mis, onbespeelbaar. Maar na redelijk wat uren verbouwen heb ik hem omgetoverd tot een fantastische gitaar! Als eerste, de stemmechanieken. Deze waren helemaal verrot, verbogen, kapot, noem maar op. Dus deze moesten vervangen worden. Ik heb een setje Grovers gekocht hiervoor. Gitaren uit die tijd hadden alleen niet dezelfde dimensies/maten. Ik heb de kop moeten uitvijlen en in de olie gezet. Toen pasten de Grovers perfect. Zie 'newguitar5'. De tweede stap warem de frets. Deze waren niet eens meer te zien. Na een beste tijd polijsten kwamen er hele mooie (goude) frets tevoorschijn. De topkam is in een niet-te-noemen staat. Maar gelukkig heeft deze gitaar een nulfret, dus dat was geen probleem. Daarna de hele hals in de olie gezet. Zie 'newguitar4'. Als derde, kwam ik erachter, dat de hals scheef stond. Scheef ja, als in, scheef naar rechts. Niet de hol/bol variant. Dit was even schrikken. Hoe moest ik dit nou aanpakken. Eerst maar de hals vastgelijmd, deze zat een beetje los. Gelukkig is het een arched-top, dus de brug stond los op de body. Toen heb ik de tailpiece losgehaald en uitgelijnd met de hals en vastgemaakt. Het probleem dat ik nu had, was dat de brug niet meer stabiel stond. Aangezien deze scheef op de body moest komen te staan, om de gitaar geïntoneerd te houden. Dus heb ik de beslissing gemaakt om deze vast te lijmen aan de body.. Heiligschennis, ja, maar er zat niets anders op. Dankzij de nieuwe positie van de brug, lagen de snaren veel te hoog op de hals. Dus heb ik deze ongeveer een halve centimeter weg moeten veilen. Uiteindelijk is het gelukt, met één nadeel. De snaren lopen niet meer door het midden van het klankgat. Niet heel lelijk, maar wel jammer. Zie 'newguitar7'. Ik zal vast iets vergeten zijn, maargoed. Na veel ellende is hij eindelijk klaar! Hij is heel mooi geworden en klinkt fantastisch. De erg dikke hals is wel even wennen.. Ik heb wat samples toegevoegd voor het geluid. Let wel: het is met een oude mobiel opgenomen, dus het geluid is niet heel mooi. EDIT: Hoe plaats ik de mp3tjes zodat ze met 1 klik te beluisteren zijn?? EDIT: Never mind [www.getborn.nl] 3 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 21/04/2012 23:08 door Bong(o). Gepost door: Datum: 21/04/2012 22:46
Nog wat korte opnames en foto's
EDIT: Ow, had ik al gezegd dat hij een eigen reverb geluid heeft? Of is dit een algemeen iets bij arched-tops? [www.getborn.nl] 2 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 21/04/2012 23:09 door Bong(o).
Re: Oude meuk > leuke meuk. Restauratie-project.
Gepost door: Datum: 21/04/2012 23:49
Het klinkt als een jaren 30 opname. Leuk!
1 keer gewijzigd. Laatste wijziging: 21/04/2012 23:49 door ron smit. Gepost door: Datum: 22/04/2012 09:14
Als man met 2 linkerhanden heb ik altijd flink veel bewondering voor dit soort klussen! Petje af!
Mystic op YouTube Mystic op BandCamp "Then God said, “I give you every seed-bearing plant on the face of the whole earth and every tree that has fruit with seed in it. They will be yours for food."
Re: Oude meuk > leuke meuk. Restauratie-project.
Gepost door: Datum: 22/04/2012 09:32
Mooi gedaan!
Als je met je mobiel is een delta bluesje opneemt, ben je de nieuwe Robert Johnson. Gepost door: Datum: 22/04/2012 16:40 Quote: Ah, zo deden ze dat dus! @ fuzzyness777 Ik haal heel veel voldoening uit dit soort projectjes, kon ik er mijn beroep maar van maken... Maar, ook ik ben ooit begonnen met 2 linkerhanden.
@ Liam Bedankt! Hmm, maar dat wil ik wel. Will be back.. [www.getborn.nl] Gepost door: Datum: 23/04/2012 10:08
Leuk. Muziek doet me een beetje denken aan een scene uit Boardwalk Empire, seizoen 2. Waar Richard Harrow een keer praat met Angela Darmody.
Blablabla? Dan heb je wat gemist.
Bericht
Sorry, alleen geregistreerde gebruikers mogen berichten plaatsen in dit forum.
Klik hier om in te loggen |
||||